• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Рада безпеки ООН провалила резолюцію Росії щодо "Північних потоків"

Рада Безпеки ООН не проголосувала за проект резолюції про міжнародне розслідування підривів магістральних газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Проект документа представили Росія та Китай, передає "ДС" з посиланням на ТАРС.

Резолюцію підтримали Росія, Китай та Бразилія, утрималися США, Франція, Великобританія, Албанія, Габон, Гана, Мальта, Мозамбік, ОАЕ, Швейцарія, Еквадор та Японія.

Співавторами резолюції виступили також Білорусь, Венесуела, КНДР, Нікарагуа, Сирія та Еритрея. Однак вони не входять до складу Ради Безпеки ООН і не брали участі у голосуванні.

Як писала "ДС", 26 вересня 2022 року пропускна спроможність в обох нитках газопроводу "Північний потік" впала до нуля через різке зниження тиску. Було зафіксовано кілька витоків. Пізніше у мережі з'явилися фото та відео з місць витоків газу, оприлюднених датськими військовими.

Наприкінці жовтня на дні Фінської затоки зафіксовано кілька підводних вибухів у районі пролягання газопроводів. Шведський прокурор Матс Юнгквіст, який веде розслідування пошкоджень газопроводів, підтвердив, що інцидент був диверсією, оскільки на місці було виявлено сліди вибухових речовин.

Нагадаємо, видання New York Times з посиланням на джерела в американській розвідці повідомило, що російські газопроводи "Північний потік" висадили в повітря українські диверсанти, які діяли самостійно і без вказівки Києва.

США та Німеччина закликали не обговорювати можливі версії вибухів на російських магістральних газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2", а дочекатися оприлюднення офіційних результатів розслідування.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не має жодного стосунку до підриву газопроводів. Водночас звинувачення у наш бік вигідні тим, хто бажає уповільнити допомогу ЗСУ чи досягти інших цілей.

Президент Росії Володимир Путін не вірить у причетність українських диверсантів до підриву газопроводів. Він вважає, що до вибухів причетні США.

Данія не підключатиме російських фахівців до розслідування вибухів на "Північних потоках".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua