• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Референдум щодо внесення змін до конституції Білорусі призначено на 27 лютого

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко призначив на 27 лютого 2022 року референдум щодо внесення змін до конституції

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідний указ опубліковано на сайті Лукашенка, передає "ДС".

Згідно з указом Лукашенка, республіканський референдум щодо внесення змін та доповнень до конституції Білорусі відбудеться 27 лютого 2022 року. Також визначено формулювання питання, яке винесуть на референдум: "Чи приймаєте Ви зміни та доповнення Конституції Республіки Білорусь?". Також повідомляється, що ухвалене на референдумі рішення є невід'ємною частиною білоруської конституції.

У білоруській конституції пропонується закріпити пункт про те, що "Білорусь виключає військову агресію зі своєї території щодо інших держав".

Також пропонується сформулювати визначення шлюбу як "союзу жінки та чоловіка".

Нагадаємо, раніше в Росії закріпили в Конституції норму, згідно з якою сім'я — це виключно союз чоловіка та жінки.

Щодо атомної енергетики, то в документі може з'явитися формулювання про те, що "Білорусь розвиває атомну енергетику в мирних цілях, забезпечує безпеку при виробництві та використанні атомної енергії".

Посилено вимоги до кандидата на пост президента Білорусі. Наприклад, наступним президентом зможе стати громадянин не молодший за 40 років, який не менше 20 років безпосередньо перед виборами років проживав у країні. Сьогоднішні вимоги — не молодше 35 років та не менше 10 років проживання у Білорусі відповідно. При цьому забороняється претендувати на вищу посаду тим, хто мав громадянство іншої країни або посвідку на проживання.

Пропонується обмежити кількість президентських термінів двома (на сьогодні у конституції немає обмежень щодо термінів). А також виключити із президентських повноважень призначення членів ЦВК, голів Конституційного, Верховного та Вищого господарського судів, але дозволити запроваджувати режим НП при спробах "насильницької зміни конституційного ладу".

Крім того, зміни розширюють підстави для усунення президента Білорусі з посади за станом здоров'я, за рішенням Всебілоруських народних зборів (у разі держзради або іншого тяжкого злочину).

При цьому президента, котрий припинив повноваження, не можна буде притягти до відповідальності за дії, пов'язані з виконанням повноважень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua