• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

На знак солідарності: прем'єр Чехії просить країни ЄС висилати російських дипломатів

Премʼєр-міністр Чехії Андрій Бабіш звернувся до керівництва інших країн Євросоюзу із закликом вислати хоча б по одному російському дипломату на знак солідарності з Чехією в справі з вибухом складів боєприпасів у Врбетіце

Андрій Бабіш
Андрій Бабіш
Реклама на dsnews.ua

Про це глава уряду заявив журналістам на неформальному саміті президентів і премʼєрів країн ЄС у Португалії, передає "ДС" з посиланням на Настоящее время.

"Ми завжди повинні розуміти, що, коли одна держава-член піддається нападу, це фактично напад на всіх [членів ЄС]. Я попросив, щоб вони розглянули питання про висилку принаймні одного дипломата", — сказав Бабіш.

За словами чеського премʼєра, напередодні, в перший день саміту в Порту, лідери країн ЄС обговорювали питання про вибухи у Врбетіце в 2014 році. До обговорення питання планується повернутися на саміті Ради Європи, який відбудеться в кінці травня.

Нагадаємо, 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів.

За словами чеського премʼєра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху офіцерів російської спецслужби ГРУ. За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

За причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії.

У звʼязку з ситуацією Чехія також висилає з країни 18 російських дипломатів, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб РФ. У відповідь МЗС РФ оголосив персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії в Росії.

Влада Чехії має намір зрівняти кількість співробітників посольства Росії в Празі і свого посольства в РФ. Для цього їм необхідно буде вислати близько 60 російських дипломатів.

Проросійський президент Чехії Мілош Земан заявив, що поки немає ніяких доказів причетності російських агентів до підриву складів. Він розглядає дві версії інциденту, зокрема — непрофесійне поводження з вибуховими матеріалами. У відповідь міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек заявив, що слідство розглядає тільки версію з диверсією російських спецслужб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua