• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Росія підняла паніку через український корабль, що йде в бік Керченської протоки

Український військовий корабель "Донбас" 9 грудня знявся з якоря і нібито рухається у бік Керченської протоки, але вимог Росії змінити курс не виконує

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Центрі громадських зв'язків ФСБ, передає "ДС" із посиланням на ТАРС.

За даними ФСБ, 9 грудня о 09:12 корабель управління "Донбас" ВМС України знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки.

"Наразі "Донбас" знаходиться на відстані 18 морських миль до Керченської протоки, вимоги змінити курс не виконує. Зазначені дії створюють загрозу безпеці мореплавання", — заявили у ФСБ.

Там наголосили, що заявок відповідно до Обов'язкових ухвал у морському порту Керч, затверджених наказом Міністерства транспорту РФ від 21 жовтня 2015 року №313, на проходження Керч-Єнікальського каналу українською стороною подано не було.

У ФСБ повідомили, що о 13:45 корабель берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії, який супроводжує "Донбас", попередив його про необхідність дотримання російського законодавства (у частині, що стосується подання необхідних заявок на проходження Керченської протоки).

"Отримано відповідь, що слідувати через Керченську протоку не планує", — зазначили у ФСБ.

Як писала "ДС", 25 листопада 2018 року прикордонний корабель Російської Федерації протаранив буксир Військово-морських сил України, який здійснював плановий перехід з Одеси до Маріуполя у супроводі ще двох суден. РФ було заздалегідь поінформовано про перехід українських кораблів. Три судна — "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" — і їх екіпаж захопили.

28 листопада Київський райсуд в анексованому Сімферополі заарештував усіх захоплених моряків.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію доповісти про виконання рішення звільнити українських моряків та кораблі до 25 червня 2019 року. Також агресор мав повернути Україні три затримані судна. Проте РФ не виконала рішення суду.

30 серпня 2019 року моряки повернулися до України у рамках масштабного обміну полоненими.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua