• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Російський депутат створив рух за "відділення" Смоленської області: політолог пояснив мотив

Чинний депутат Смоленської обласної думи Владислав Живиця почав боротися за "незалежність регіону від Москви"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні білоруського видання "Белсат", повідомляє "ДС".

У Варшаві 13 серпня відбувся захід, де було оголошено про створення політичної організації прихильників незалежності Смоленської області — одним зі спікерів був Живиця. Він виступав разом із делегатом координаційної ради білоруської опозиції, колишнім редактором медіа Nexta Яном Рудиком. Вони розповіли про плани боротися за незалежність Смоленської республіки, оприлюднили її символіку та оголосили про створення "Смоленського республіканського центру".

"Ми пропонуємо наступне. На місці і в адміністративних межах нинішньої Смоленської області необхідно створити Смоленську Республіку (Республіку Смоленська Земля), до якої на добровільних засадах зможуть приєднатися будь-які території інших суб'єктів Російської Федерації, що коли-небудь входили до складу історичної Смоленщини: Смоленського князівства, Смоленського воєводства, Смоленської губернії, Західної області…", — ідеться в заяві.

За словами активістів, Смоленський регіон тісно пов'язаний із Білоруссю історично та економічно. Понад 3500 білоруських підприємств зареєстровано на Смоленщині, 60% експорту регіону припадає на Білорусь. Смоленськ готовий до тіснішої інтеграції з Білоруссю в майбутньому, заявив Живиця.

Додамо, що політолог та експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич висловив скепсис щодо "щирості" мотивів Живиці на своїй сторінці у Facebook.

"Думаю, багато хто вже бачив дійство зі створення руху за незалежність смоленщини. Було навіть оголошено про створення Смоленського республіканського центру

Але я поки що утримаюся від зітхань і ахів щодо ініціативи. Дочекаюся лютого 2024 року, щоб оцінити, чи життєздатна вона. Та й узагалі "а чи був хлопчик", — зазначив експерт.

Тишкевич назвав такі причини засумніватися в "білоруському сепаратисті":

  1. Депутат залишається "чинним" ще 2 місяці. 10 вересня 2023 року відбудеться єдиний день голосування в РФ, на якому оберуть новий склад обласної думи.
  2. Депутат Владислав Живиця, "навіть без демаршу в число нових обранців не потрапляв". Причина — конфлікт із партійним керівництвом. 

"Річ у тім, що депутат пройшов до облдуми за списком КПРФ. А 2021 року увійшов у конфлікт із керівництвом партії, заявивши, що ті вимагають частину депутатської зарплати на утримання партійного штату. Справу зам'яли, але, як розумієте, в облдуму і молодого комуніста тепер "вовчий квиток", — пояснив Тишкевич.

"До речі, в області змінюють і губернатора. До лютого теперішній т.в.о. (а він буде типу обраний) закінчить чистку старих кадрів. 

І саме тоді можна буде зрозуміти, що з себе представляв демарш депутата Живиці. Чи то це особиста ініціатива і тяга до пригод, чи то це "відрядження" від частини місцевих еліт. Якщо перше — то на таких іграх роки на два можна сісти на фінансування своєї маленької ініціативи", — додав Тишкевич.

Як писала "ДС", 31 березня у Петропавловську (Казахстан) 19 любителів Радянського Союзу оголосили про "незалежність" цього населеного пункту та про створення "Народної ради трудящих".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua