• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Росія може швидко розгорнути війська на кордоні з Україною, – Кулеба

Російська Федерація має військове угрупування, готове швидко розгорнутися вздовж кордону України, якщо таке рішення ухвалять в Кремлі

Війска РФ
Війска РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтервʼю Радіо Свобода, передає "ДС".

"Навіть якщо вони теоретично все відведуть, ми повинні завжди памʼятати, що вони з такою ж швидкістю, лише за кілька тижнів, можуть розгорнути цю масу, цю армаду знову уздовж нашого кордону і створити цю загрозу.

Ми відстежували і динаміку цього процесу, як воно відбувається, за який час, і ми побачили достатньо для того, щоб зробити висновок про те, що Росія має військове угрупування, готове досить швидко розгорнутися уздовж українського кордону в разі потреби. І тепер наше спільне завдання з нашими партнерами — зробити все для того, щоб Росії більше ніколи таке не спало на думку", — сказав Кулеба.

Він зазначив, що заява міністра оборони РФ Сергія Шойгу про припинення так званих навчань — це "позитивний сигнал", але заяви не означають ні повної деескалації конфлікту, ані припинення війни.

Також Кулеба висловив сподівання, що Росія все з повагою поставиться Великодніх свят і накаже своїм найманцям на Донбасі не стріляти. На думку українського міністра, "це було б найкращим подарунком".

Крім того, Кулеба зазначив, що зараз існує велика загроза в Азовському морі, і "вона є безпрецедентно великою". Мова про перекидання російських кораблів з Каспійського моря в Азов, оскільки це крок до взяття Москвою морського простору під свій контроль.

Водночас Кулеба наголосив, що, на жаль, іноді "силу можна зупинити тільки силою".

Нагадаємо, 22 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу прилетів до анексованого Криму на активну фазу навчань, в якій беруть участь понад 10 тис. військових, залучено 1,2 тис. одиниць озброєння і військової техніки, в тому числі понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення Чорноморського флоту і каспійської флотилії.

Незабаром Шойгу прийняв рішення завершити "заходи з перевірки в Південному та Західному військових округах".

Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення влади Росії відвести війська від державного кордону сприяє зниженню напруженості на Донбасі, проте Україна залишається напоготові. Однак глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, посилаючись на дані української розвідки, заявив, що Росія відводить тільки частину військ, стягнутих до окупованого Криму, але війська, які розташували біля східного кордону України, залишаються на місці.

У НАТО вважають рішення Росії відвести війська від кордону з Україною важливим, але "сильно запізнілим". У США прийняли до уваги заяву Москви про відведення російських військ від українського кордону, проте чекають конкретних дій і будуть уважно стежити за розвитком ситуації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua