• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

США пообіцяли стежити за відведенням російських військ від кордонів України

США взяли до уваги заяву Москви про відведення російських військ від українського кордону, однак чекають конкретних дій та уважно стежитимуть за розвитком ситуації

Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу в Вашингтоні заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс, інформує "ДС".

"Ми чули заяву Росії про те, що вона почне відведення військ від кордону України. Як я сказав, ми почули слова, тож ми чекатимемо дій. Сполучені Штати продовжать стежити за ситуацією, ми будемо робити це в тісному контакті та в координації з українською владою, а також із союзниками та партнерами", — цитує представника Держдепу Укрінформ.

Він підкреслив, що США були чіткими під час контактів з російським керівництвом. "РФ має утримуватися від дій, спрямованих на ескалацію... Росія повинна негайно припинити всю свою агресивну активність як на території України, так і біля неї", — підкреслив Прайс.

У цьому зв’язку представник Держдепартаменту підтвердив підтримку США суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України, у тому числі в її територіальних водах.

"Отже, наш меседж полягає в тому, що ми чули заяву, і ми будемо стежити за цим уважно", — додав Прайс.

Також він заявив, що американська підтримка України у сфері безпеки продовжуватиметься, щоби українські сили були спроможними захистити країну на тлі російської агресії. Це, уточнив він, включатиме летальну зброю.

Як повідомляла "ДС", міністр оборони Росії Сергій Шойгу прийняв рішення завершити "заходи з перевірки в Південному та Західному військових округах".

Нагадаємо, 22 квітня Шойгу прилетів до анексованого Криму на активну фазу навчань, в якій беруть участь понад 10 тис. військових, залучено 1,2 тис. одиниць озброєння і військової техніки, в тому числі понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення Чорноморського флоту і Каспійської флотилії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення влади Росії відвести війська від нашого державного кордону сприяє зниженню напруженості на Донбасі, проте Україна залишається напоготові. В НАТО вважають рішення Росії відвести війська від кордону з Україною важливим, але "сильно запізнілим".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua