• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росіяни біжать до Естонії

На кордоні Естонії після повномасштабного вторгнення РФ в Україну фіксується значне збільшення кількості людей, які виїжджають із Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За даними автобусної компанії LuxExpress, кількість рейсів із Санкт-Петербурга подвоїлася, переає "ДС" з посиланням на ERR.

"Якщо до початку війни у LuxExpress було три-чотири рейси на день, то зараз ми обслуговуємо сім-вісім рейсів на день", — сказав ERR у п'ятницю голова відділу міжнародного бізнесу LuxExpress Райт Реммель.

"Насамперед це пов'язано з високим попитом на поїздки з Росії — як до Естонії, так і до Фінляндії. Якщо раніше у нас був один рейс на день з Санкт-Петербурга до Гельсінкі, то зараз уже два, кількість пасажирів теж подвоїлася", — додав він.

Наплив людей, що перетинають кордон, був відзначений Департаментом поліції та прикордонної охорони (PPA). "З 24 лютого кількість перетинів кордону регулярно зростає в обох напрямках", — повідомила ERR у п'ятницю керівник прикордонної служби PPA Кятлін Лійва.

Склад людей, що перетинають кордон, змінився

"Більшість тих, хто в'їжджає в Естонію, — це громадяни Європейського союзу, які перетинають кордон по суші через закриття повітряного сполучення", — зазначила Лійва.

Представник компанії LuxExpress також підтвердив зміну складу пасажирів. "Якщо раніше частка громадян Росії становила десь 40%, то тепер 60%", — сказав Реммель.

За його словами, з Росії їдуть також німці, іспанці, бразильці, латиші, литовці, і багажу у тих, хто приїжджає, дуже багато.

Реммель зазначив, що від'їзд із Росії розпочався не відразу в перші дні війни, а лише після того, як було запроваджено перші західні санкції. "У перші дні, 24-25 лютого, паніки не відчувалося. Фактично зростання продажів почалося десь 26 лютого, коли було введено перші санкції", — сказав він.

Ще одним фактором, який збільшив наплив пасажирів, стала девальвація рубля, яка розпочалася у понеділок.

На питання про те, як люди купують квитки, якщо роботу банків у Росії через санкції порушено, Реммель відповів, що часто квитки купують їхні близькі, які проживають за кордоном.

Як повідомляла "ДС", вранці 24 лютого війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну одразу за декількома напрямками. Однак бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати супротивника, знищивши з початку наступу понад 10 тис., 269 танк, 945 бронемашин, 105 артилерійських систем, 19 засобів ППО, 50 РСЗВ, 60 цистерн з паливом, 3 БПЛА, 2 кораб та 40 вертольотів, 409 військових автомобілів.

    Реклама на dsnews.ua