• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Російській фігуристці з позитивним допінг-тестом дозволили й далі виступати на Олімпіаді в Пекіні

Неповнолітню російську фігуристку Камілу Валієву допустили до подальшою участі у змаганнях з фігурного катання серед жінок на Олімпіаді у Пекіні, попри позитивний тест на заборонені речовини перед Іграми

Спортсменку допустили до подальшою участі у змаганнях
Спортсменку допустили до подальшою участі у змаганнях
Реклама на dsnews.ua

Спортивний арбітражний суд (CAS) оголосив після слухань 14 лютого, що залишив чинним рішення Російського антидопінгового агентства про скасування дискваліфікації 15-річної спортсменки, в якої виявили заборонену речовину 25 грудня, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

У рішенні CAS вказано, що 15-річну Валієву, фаворитку жіночого індивідуального "золота", не варто тимчасово усувати до повного розслідування.

Суд зазначає, що рішення винесене на користь спортсменки частково тому, що вона неповнолітня та підпадає під дію правил, відмінних від тих, що стосуються дорослих спортсменів.

"Комісія визнала, що недопущення спортсменки до участі в Олімпійських іграх завдасть їй непоправної шкоди в обставинах, що склалися", – заявив генеральний директор CAS Матьє Реб.

15-річна Валієва стала першою жінкою, яка здійснила четверний стрибок на Олімпіаді 7 лютого, коли в командному турнірі з фігурного катання перемогла російська збірна.

Зразки Валієва надала 25 грудня, отримавши позитивний результат на заборонений препарат триметазидин. Оприлюднення результатів зайняло понад шість тижнів.

Всесвітнє антидопінгове агентство оголосило, що проведе власне розслідування щодо тренерів, лікарів та інших дорослих, які працюють з Валієвою.

Як писала "ДС", на Олімпіаді в Пекіні один з російських спортсменів провалив допінг-тест.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua