• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Розслідування: Рашисти-мародери відправили 58 тонн посилок у РФ

Моніторячи компанію-доставщика посилок СДЕК у 13 містах на кордоні України з Росією та Білоруссю дослідники виявили не лише аномальне зростання відправлень, яке співпало з початком війни, а й незвичайні зв'язки між містами, що підтверджують версію повального мародерства

Російські військові-мародери відправляють посилки з вкраденим українським майном
Російські військові-мародери відправляють посилки з вкраденим українським майном
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить розслідування "Медіазони", передає "ДС".

Журналісти пояснюють, що сервіс доставки посилок СДЕК дозволяє клієнтам відстежувати відправлення, . Вагу посилки видно у коді сторінки.

Також вони дізналися, що компанія надає замовленню індивідуальний номер після реєстрації відправлення в єдиній системі. Перебираючи номери, вони зібрали дані про всі відправлення СДЕК з 21 лютого.

В результаті підозрілі посилки були знайдені в 13 прикордонних пунктах СДЕК: в Армянську та Джанкої в Криму, в Покровському Ростовській області, у Богучарі та Россоші Воронезькій області, у Валуйках Білгородської області, у Залізногірську та Рильську Курської області, у Климово та Клінці Унече Брянської області та у білоруському Мозирі.

Валуйки — це Харківський напрямок, Клинці, Новозибків та Мозир — Київсько-Чернігівський, Рильськ — Сумський, а Джанкой та Армянськ — Херсонсько-Мелітопольський.

Одночасно з виведенням частини російських військ із Київської області 29 березня обсяг підозрілих замовлень із прикордонних міст поступово збільшувався. Якщо 26 березня їх було 338 кілограмів, то 29 березня вага перевалила за тонну, а 2 квітня перевищила 2,5 тонни.

За даними, отриманими "Медіазоною", з міста Валуйки з 21 лютого по 20 травня відправили понад 15 тонн підозрілих вантажів. Місто знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною та за 20 кілометрів від "ЛНР".

З Клінцов, міста за 60 кілометрів від українського кордону, за той самий проміжок часу відправили понад 13 тонн.

Щоб довести, що такі великі обсяги посилок — не ознака стійких соціальних зв'язків між прикордонними та сибірськими містами, журналісти перевірили, скільки посилок йшло у зворотному напрямку. У Юргу прийшло з кордону близько 5,8 тонн посилок, назад — лише 51 кілограм. Чебаркуль, куди надіслали понад 5,5 тонн, відправив на кордон менше 10 кілограмів за всі три місяці. З Кизила на кордон не відправили жодної посилки.

Лідером серед "підозрілих" міст стала Юрга, місто на північному заході Кемеровської області. З прикордоння України близько 5,8 тонни пішло до міста, де мешкає лише 80 тисяч людей.

У Юрзі стоять три великі військові частини: 106-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-а окрема гвардійська мотострілецька Звенигородсько-Берлінська ордена Суворова бригада (одні з тих, хто стояли в Бучі, Гостомелі та Ірпені – ред.) та 1 я артилерійська бригада.

Друге місце за вагою замовлень дісталося місту Чебаркуль у Челябінській області. Там дислокуються два танкові полки: 6-й та 239-й.

До Кизила, столиці Тиви, відправили 116 підозрілих посилок загальною масою понад 3,5 тонни. У Кизили дислокується 55-а окрема мотострілецька бригада.

А в одному випадку російські військові використали СДЕК для перевезення російського безпілотника "Орлан" — і, можливо, грабували не лише українців, а й власну армію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua