• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Санду розповіла подробиці російського перевороту в Молдові, який викрила Україна

Росія має намір за допомогою опозиційних протестів та із залученням людей з військовою підготовкою дестабілізувати ситуацію та змінити владу в Молдові.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президентка Молдови Майя Санду, передає "ДС" із посиланням на Newsmaker.

"План (Російської Федерації — ДС) на майбутній період передбачає диверсії із залученням людей з військовою підготовкою, замаскованих під цивільних осіб, для проведення насильницьких дій, нападів на державні будівлі та захоплення заручників", — сказала вона.

Санду пояснила, що Росія за допомогою протестів опозиції хоче здійснити держпереворот та змінити владу в Кишиневі.

"Документи, отримані від наших українських партнерів, вказують на місця та логістичні аспекти організації цієї підривної діяльності. План також передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Наприклад, матеріали містять інструкції щодо правил в'їзду до Молдови для громадян Росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії", — розповіла політик.

Також Санду зазначила, що державні органи безпеки працюють над запобіганням таким провокаціям і тримають ситуацію під контролем.

Крім того, президент Молдови повідомила, що "злочинці розраховують на деякі внутрішні сили, зокрема на злочинні угруповання, такі як партія "Шор", деяких ветеранів, колишніх співробітників правоохоронних органів та людей, відомих своїми зв'язками з Плахотнюком".

За її словами, мета цих дій — "повалення конституційної та легітимної влади в Кишиневі на нелегітимну", проросійську, "щоб Росія змогла зупинити процес європейської інтеграції республіки та використати Молдову у війні проти України".

Як писала "ДС", Служба інформації та безпеки Молдови (СІБ) підтвердила слова президента України Володимира Зеленського про те, що він попередив молдавського колегу Майю Санду про плани російського керівництва щодо дестабілізації ситуації у Молдові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua