• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Сенату США запропонували визнати війну Росії проти України геноцидом

Група американських сенаторів від обох партій внесла на розгляд Конгресу США проект резолюції щодо визнання агресивної війни Росії проти України геноцидом

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Комітеті з міжнародних відносин Сенату США, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Ініціаторами резолюції виступили сенатори Джим Ріш, Бен Кардін, Річард Блюменталь, Роджер Вікер, Джин Шахін, Роб Портман, Ліндсі Грем.

"Немає сумніву, що те, що Росія робить в Україні, є геноцидом", — заявив республіканець Джим Ріш.

У зв'язку з цим він нагадав про злочини, скоєні російськими військовими в Ірпені, Гостомелі та інших українських містах.

"Міжнародна спільнота документує численні зловживання Росії, які є воєнними злочинами по всій Україні. Настав час Сполученим Штатам і світу визнати це як таке", — зауважив сенатор.

Впливовий демократ, голова Гельсінської комісії США сенатор Бен Кардін зі свого боку також наголосив, що вчинки Росії стосовно України є нічим іншим, як геноцидом, і це не обмежується війною.

"Росія намагається знищити не лише людей й будівлі в Україні, а й українську мову, українську історію й українську культуру. Це геноцид. Світ повинен визнати цей факт, а винні повинні понести відповідальність", — підкреслив Кардін.

Резолюція, зокрема, засуджує Росію за вчинення актів геноциду проти народу України, закликає США разом із союзниками щодо НАТО та ЄС підтримати уряд України, щоб запобігти подальшим злочинам. Крім того, документ підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування для притягнення російських політичних лідерів та військовослужбовців до відповідальності за агресивну війну, військові злочини, злочини проти людяності та геноцид.

Нагадаємо, раніше парламент Естонії схвалив заяву, в якій визнає дії російських збройних сил та військово-політичного керівництва геноцидом українського народу та закликає підтримати розслідування цих злочинів.

Аналогічну заяву затвердив Сейм Латвії.

Сейм Литви схвалив резолюцію, яка визнає дії Росії в Україні геноцидом, а Росію — державою, яка підтримує та здійснює тероризм.

Парламент Канади одноголосним рішенням визнав дії російської армії в Україні геноцидом.

11 травня Сенат Чехії визнав геноцидом злочини, вчинені російською армією на території України.

2 червня Сенат Ірландії визнав війну Росії проти України геноцидом українського народу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua