• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Сейм Латвії визнав Росію країною-спонсором тероризму

Сейм Латвії проголосував за визнання Росії, яка веде війну в Україні, країною-спонсором тероризму

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Заяву "Про цілеспрямовані військові удари Росії по українському цивільному населенню та громадському простору" раніше ухвалила парламентська комісія із закордонних справ, передає "ДС" з посиланням на TVNet.

У документі пропонується й іншим країнам-однодумцям висловити позицію про те, що Росія є державою, яка підтримує тероризм.

Сейм у своїй заяві вказує, що Росія цілеспрямовано завдає ударів по цивільному населенню України, використовуючи страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ та збройні сили, паралізувати здатність держави діяти та окупувати Україну. Латвійські парламентарі зазначають, що Росія застосовує це насильство для досягнення політичних цілей.

Депутати категорично засуджують військову агресію Росії та масштабне вторгнення в Україну, яке здійснюється за підтримки та участі білоруського режиму, а також закликають євроатлантичну спільноту та її партнерів терміново посилити та ввести всеосяжні санкції проти Росії з метою зупинити здатність російської армії продовжувати військову агресію.

Політики закликають збільшити військову, фінансову, гуманітарну та дипломатичну підтримку України та підтримати ініціативи щодо засудження військових дій Росії в Україні, притягнення до відповідальності винних, ізоляції Росії від міжнародних та регіональних організацій, а також ухвалити аналогічні рішення та накласти еквівалентні санкції на Білорусь як прихильника російської воєнної агресії.

У ухваленій Сеймом заяві міститься заклик до держав-членів Євросоюзу негайно припинити видачу туристичних віз та обмежити видачу в'їзних віз громадянам Росії та Білорусі.

Депутати згадують усіх жертв російської агресії в Україні – тисячі мирних жителів та захисників України, а також висловлюють солідарність з Україною та українським народом.

Парламентарі зазначають, що після неспровокованого військового нападу Росії в Україну 24 лютого 12 мільйонів українців були змушені залишити свої будинки і понад п'ять мільйонів — залишити свою країну.

У заяві йдеться, що з 2014 року Росія надає військову, фінансову та політичну підтримку насильницькому сепаратизму та насильству щодо мирних жителів у Донецькій та Луганській областях України, а також на окупованому Кримському півострові.

Парламент визнав Росію державою, яка підтримує тероризм, також у зв'язку з багаторічною підтримкою і фінансуванням Росією терористичних режимів і організацій. Росія є найбільшим постачальником зброї режиму Асада в Сирії, робила теракти в суверенних країнах — згадано отруєння родини Скрипалів у Великій Британії та збитий літак "Malaysia Airlines", в якому загинули 298 людей.

Депутати нагадують про послідовні напади російських сил на мирних жителів України, включаючи навмисну атаку на театр у Маріуполі, внаслідок якої загинуло близько 600 осіб, ракетні удари по житловому району під Одесою, внаслідок яких загинула щонайменше 21 людина, напад на торговий центр Кременчуці, внаслідок якого загинули 19 мирних жителів.

Парламентарі посилаються на серію доповідей правозахисних груп та міжнародних моніторингових місій про звірства, здійснені російськими збройними силами щодо мирних жителів України, включаючи тортури, зґвалтування, вбивства та масові затримання цивільних осіб у так званих фільтраційних центрах, а також масові депортації.

Депутати відреагували і на ракетний удар Росії по Одеському порту 23 липня, який стався через 24 години після підписання Україною, Росією, Туреччиною та ООН угоди про відновлення експорту зерна через Чорне море.

"Цим нападом Росія демонструє свою зневагу до своїх зобов'язань, міжнародного порядку та його інститутів, а також навмисно поглиблює глобальну продовольчу кризу, яка викликає голод і страждання в усьому світі", — йдеться в документі, ухваленому Сеймом.

Депутати підкреслюють аморальний і протиправний характер обраної Росією тактики з широким застосуванням особливо жорстокої, неточної зброї, що шкодить і завдає особливих страждань.

"Росія, застосовуючи цей тип боєприпасів, порушує міжнародні норми. Російські сили в Україні використовують заборонені міжнародною спільнотою касетні боєприпаси, щоб сіяти страх і без розбору вбивати мирних жителів", — підкреслюють політики Сейму, нагадуючи, що Латвія визнає дії Росії в Україні цілеспрямованим актом геноциду проти українського народу

Нагадаємо, міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що жорстокість російських окупантів на війні проти України нагадує дії бойовиків терористичної організації ІДІЛ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua