• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Сейм Польщі ухвалив резолюцію щодо всебічної підтримки України

Сейм Польщі ухвалив резолюцію, у якій висловив свою опозицію політиці РФ та звернувся до урядів країн Євросоюзу й НАТО з проханням надати всебічну підтримку Україні на тлі російської агресії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання Onet, передає "ДС".

Проєкт резолюції підтримали 456 депутатів, проти був лише депутат "Конфедерації" Гжегож Браун, ніхто не утримався.

У резолюції йдеться, що Сейм Польщі із занепокоєнням спостерігає за діями Російської Федерації проти України.

"Ця діяльність створює серйозний ризик спричинення збройного конфлікту та дестабілізації Європи, що суперечить інтересам Республіки Польща", — сказано в документі.

"Звертаємося до урядів країн НАТО та Європейського Союзу з проханням надати всебічну підтримку Україні, яка опинилася перед обличчям війни, та тверду відповідь держав-членів Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору на агресію Російської Федерації", — йдеться в ухваленій постанові.

Як зазначається, одним із виразів нинішньої кризи є енергетичний тиск Російської Федерації, спрямований проти країн Європейського Союзу та його партнерів.

"Ми проти запуску газопроводу "Північний потік-2", який розриває європейську єдність перед обличчям агресивних дій Російської Федерації", — заявили депутати.

"Сейм Республіки Польща висловлює свою опозицію політиці Російської Федерації, яка порушує міжнародне право та руйнує порядок і мир у Європі. Переживши історію ХХ століття, ми вважаємо своїм обов’язком… закликати наших союзників і партнерів до дій солідарності, спрямованих на запобігання загрози збройного конфлікту в Європі", — йдеться в резолюції парламенту.

Як наголосили депутати, Україна є суверенною, вільною і демократичною державою. 

"Цілісність її території, недоторканність її кордонів і право на самовизначення українського народу жодним чином не повинні порушуватися. Українське суспільство має право вирішувати своє майбутнє. Шлях України до членства в Європейському Союзі і НАТО має залишатися відкритим, і її право на вступ є безперечним", – йдеться в резолюції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua