• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Сейм Польщі вимагає від Німеччини репарацій

Сейм Польщі ухвалив резолюцію із закликом до Німеччині виплатити репарації за збитки, завдані за час Другої світової війни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Аналогічні вимоги поляки мають намір висунути і Росії як правонаступниці Радянського Союзу, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Польща ніколи не відмовлялася від претензій до Німеччини; Сейм Республіки Польської закликає уряд Німеччини визнати політичну, історичну та фінансову відповідальність за усі наслідки від розв’язання Другої світової війни", — йдеться у тексті.

Проекти резолюцій були внесені правлячою партією "Право та справедливість", "Громадянська платформа" та "Польська селянська партія". На засіданні Комітету було взято за основу проект партії влади, який доповнили поправками. Однією з них слово "репарації" замінили на "компенсацію".

У тексті згадують усі злочини нацистської Німеччини проти Польщі та наголошують, що країна так і не отримала належної компенсації і ніколи не відмовлялася від неї.

"Заяви про те, що вимоги до Німеччини були зняті у правовий спосіб чи обмежені у часі, не мають підстав ані моральних, ані юридичних", — йдеться у резолюції.

Крім того, зазначають, що Польща досі не отримала належної компенсації за збитки внаслідок вторгнення СРСР.

"Ці втрати вимагають ідентифікації і презентації відповідних оцінок, що буде основою для відповідних дій щодо Російської Федерації", — зазначають у тексті.

Нагадаємо, лідер правлячої партії Польщі "Право і Справедливість" (PiS) Ярослав Качинський заявив, що Польща має намір офіційно вимагати від Німеччини репарації за збитки, завдані під час Другої світової війни, на загальну суму понад 6,2 трлн злотих (понад $1,5 трлн).

1 вересня стало відомо, що Німеччина відмовила Польщі у виплаті репарацій за збитки, завдані під час Другої світової війни.

5 вересня прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що уряд найближчим часом має намір звернутися до німецького уряду у справі військових репарацій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua