• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Сейм Польщі закликав Євросоюз і НАТО перешкодити будівництву "Північного потоку-2

Сейм Польщі сьогодні, 15 червня, прийняв резолюцію, в якій міститься заклик до Європейського Союзу і НАТО вжити заходів для припинення будівництва російського магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Сейм Польщі
Сейм Польщі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За резолюцію проголосували 452 депутати, проти був тільки Павло Кукіз, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Сейм у вияві солідарності з нашими центральноєвропейськими сусідами, які опинилися перед загрозою російського експансіонізму, зокрема, з Україною, закликає ЄС і його держави-члени, передусім Німеччину як нашого союзника по НАТО і партнера по ЄС, до відмови у сприянні реалізації проєкту газопроводу "Північний потік-2" і до вжиття кроків, спрямованих на негайне і ефективне припинення його будівництва" — йдеться у резолюції.

"Ми закликаємо до цього в імʼя поваги до цінностей, на яких спирається ЄС, в імʼя солідарності з Україною і турботи про стабільність і безпеку в Європі, а також заради збільшення сили опору Євросоюзу на тиск з боку Росії" — додали польські депутати.

У резолюції також міститься заклик до США запровадити санкції проти тих, хто бере участь у будівництві газопроводу.

У резолюції також згадано про військовий тиск Росії на Україні у загрозу вибуху збройного конфлікту біля кордонів ЄС.

"Північний потік-2", уможливлюючи відмову від транзиту газу через Україну, відкриє Росії дорогу до широкомасштабного військового наступу на Україну без ризику переривання транзиту внаслідок військових дій" — зазначається у документі.

Як писала "ДС", раніше Державний департамент США офіційно повідомив про надання в Конгрес звіту щодо учасників проекту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть введені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкції відносно компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, так як відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США. Сенатори визнали таке рішення "помилковим".

Пізніше прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проектом, проте вже не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua