• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Ще одна білоруська легкоатлетка відмовилася повертатися на Батьківщину

Білоруська легкоатлетка Яна Максимова, яка виступає в багатоборстві, не повертатиметься до Білорусі через побоювання за свою свободу і життя

instagram.com/_maksimava_yana
Реклама на dsnews.ua

Про це спортсменка написала в своєму Instagram, передає "ДС".

"Довго думаючи і розмірковуючи ми прийняли рішення не повертатися в Білорусь. На превеликий жаль, зараз там можна втратити не тільки свободу, а й позбутися життя", — написала Максимова.

Вона також прокоментувала своє рішення білоруському Фонду спортивної солідарності.

"Після всіх подій, що відбулися в Білорусі, повертатися я не планую. У мене є маленька дочка, я не можу ризикувати … Я дуже сподіваюся що дочекаюся того часу, коли поїду виступати під біло-червоно-білим прапором", — сказала вона.

Спортсменка та її чоловік, срібний призер Олімпіади 2008 року в багатоборстві Андрій Кравченко проживають в Німеччині. Максимова пропустила Олімпіаду в Токіо, оскільки не пройшла олімпійський кваліфікаційний норматив.

Як повідомляла "ДС", білоруську легкоатлетку Христину Тимановську силою намагалися повернути з Олімпіади-2020 в Мінську. 1 серпня спортсменку привезли з речами в аеропорт Токіо, а тренерський штаб збірної заявив, що її відправляють додому в Білорусь через "емоційно-психологічний стан". Раніше Тимановська критикувала керівництво національної збірної на Олімпіаді. Легкоатлетка заявила, що боїться повертатися до Білорусі, оскільки там її, ймовірно, можуть посадити до вʼязниці.

Тимановська отримала гуманітарну візу Польщі. Її чоловік Арсеній Зданевич, який зараз перебуває в Україні, заявив, що почуває себе в безпеці.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua