• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Сі Цзіньпін підписав указ про "невоєнне" використання армії: до чого це може призвести

Очільник Китайської народної республіки Сі Цзіньпін підписав директиву про "невоєнне" використання збройних сил

Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє "Радіо Свобода", це викликає побоювання, що Пекін може готуватися до вторгнення на Тайвань під виглядом "спеціальної операції", яка не класифікується як війна, передає "ДС".

Серед заявлених цілей директиви — "підтримка національного суверенітету, регіональної стабільності, а також регулювання організації та проведення мирних військових операцій".

Указ набуває чинності 15 червня.

Повідомлення з’явилося невдовзі після того, як президент України Володимир Зеленський у своєму нещодавньому відеовиступі на безпековому форумі "Діалог Шангрі-Ла" закликав до дипломатичного рішення загрози військових дій у Тайванській протоці.

Зазначається, що Тайвань ніколи не був під керівництвом Комуністичної партії Китаю та не входив до складу КНР. Проте Пекін наполягає на тому, що острів є частиною його території. Країни Заходу та Японія вважають, що Китай може використати російський сценарій нападу на Україну для вирішення спірних питань із Тайванем.

Як писала "ДС", міністр оборони Китаю Вей Фенхе вважає, що покласти край війні в Україні можуть переговори між НАТО та Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua