• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Помер багаторічний глава Білоруської православної церкви Філарет

Помер почесний Патріарший екзарх всієї Білорусі, митрополит Філарет, який майже 24 роки був предстоятелем Білоруської православної церкви

Почесний Патріарший екзарх всієї Білорусі Філарет
Почесний Патріарший екзарх всієї Білорусі Філарет
Реклама на dsnews.ua

Владика Філарет (Кирило Вахромєєв) помер на 86 році життя, зраджує "ДС".

Вахромєєв родом з Москви, про що часто нагадував. "Я корінний москвич. Наша сім'я жила в районі Великої Ординки в приході Церкви на честь ікони Божої Матері. В нашому провулку була Церква Великомучениці Катерини, де вінчалися мої батьки, її потім закрили", — розповідав він в інтерв'ю білоруським ЗМІ.

Філарет виступав проти смертної кари. У 2013 році він надіслав вітання учасникам круглого столу "Релігія і смертна кара".

"У 1996 році напередодні всенародного референдуму, на якому, серед іншого, обговорювалося питання про смертну кару, ми закликали білоруський народ відмовитися від такої міри покарання: ми, християни, не можемо виправдовувати смертну кару, бо це гріх вбивства ... Життя будь-якої людини належить його Творцю, Богу. Не ми, грішні люди, дарували буття людини — не нам і позбавляти людину існування. Адже за життя кожного з нас Господь Ісус Христос віддав Своє життя, зазнавши страждання, приниження, знущання і смерть на Хресті", — підкреслював Філарет.

Разом з тим багаторічний керівник білоруської церкви підтримував Олександра Лукашенка, пише TUT.BY.

"Так, я знаю, що відбувається в країні. І я ставлюся до існуючої влади так, як і повинен кожен християнин. Тому що апостол Павло у своєму посланні до римлян раз і назавжди заповів християнський принцип ставлення до світської влади: "Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога" (Рим. 13: 1). А главою влади в демократичній державі є той, кого обрав народ", — говорив владика у 2003 році.

Крім того, Філарет пропонував на законодавчому рівні регулювати вміст в Інтернеті й в цьому питанні спиратися на досвід Китаю.

    Реклама на dsnews.ua