• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Слідчі з Нідерландів зібрали докази проти РФ для Міжнародного суду

Слідча група з Нідерландів зібрала докази військових злочинів Росії проти України для Міжнародного кримінального суду

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в Міністерстві оборони Нідерландів, повідомляє "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

До складу команди входять криміналісти, слідчі із Королівської військової поліції (KMar), доповнені експертами з інших оборонних підрозділів.

"Команда виконувала свою роботу у важких умовах. Серед іншого, було зібрано докази, опитано свідків та проведено ДНК-експертизи. Крім того, було забезпечено захист цифрової інформації, наприклад, з камер та комп'ютерів. Їхні докази передаються до МКС. Там буде визначено, чи переходити до кримінального переслідування", — йдеться у заяві.

Це вже вдруге команда із Нідерландів працювала в Україні. Вона також проводила розслідування у травні цього року. Ще один візит експертів до України заплановано на весну 2023 року.

"Розгортання, безумовно, не обійшлося без ризику. Останнім часом росіяни дуже активно здійснюють ракетні обстріли по всій країні. Цими розслідуваннями команда робить важливий внесок у боротьбу з порушеннями міжнародного права", — зазначають в уряді Нідерландів.

Як повідомляла "ДС", в ООН підготували проект резолюції щодо створення міжнародного трибуналу над військово-політичним керівництвом Росії за розв'язання війни проти України

24 листопада Європарламент ухвалив резолюцію, згідно з якою російські та білоруські диктатори Володимир Путін та Олександр Лукашенко мають бути притягнуті до відповідальності за військові злочини в Україні перед міжнародним трибуналом та Міжнародним кримінальним судом.

1 грудня Франція розпочала роботу зі створення спеціального трибуналу з розслідування злочину російської агресії в Україні.

Раніше парламент Нідерландів підтримав створення спеціального трибуналу у Гаазі через збройну агресію РФ проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua