• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Словаччина передасть Україні усі свої винищувачі МіГ

Словаччина вже наступного місяця передасть Україні до 12 своїх винищувачів МіГ-29

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, передає "ДС" з посиланням на словацький телеканал RTVS.

За словами міністра, винищувачі, найімовірніше, вирушать до України. Вже наступного місяця Словаччина перестане використовувати їх у своїх цілях. Братислава отримає за літаки гроші від Євросоюзу чи бойову техніку від НАТО. Надь підкреслив, що вартість винищувачів обчислюються сотнями мільйонів євро.

Зазначимо, що міністр не назвав кількість авіації, яку планують передати Україні. Однак, за попередніми даними, мова може йти про 11 або 12 літаків, які зараз є у Словаччини.

За словами міністра оборони Словаччини Ярослава Надя, його країна не може надати літаки безоплатно. Він також зазначив, що кожен МіГ-29 коштує близько 35 млн євро.

Відзначимо, ще наприкінці липня словацький міністр підкреслив, що ці винищувачі повинні бути зняті з експлуатації в кінці серпня. Замість них повітряний простір патрулюватимуть Чехія і Польща, поки Братислава не отримає американські літаки.

"Відразу ж, коли ми їх приземлимо, чехи і поляки візьмуть на себе охорону повітряного простору, ми зможемо обговорити майбутнє МіГ-29… Ми відкриті для обговорення передачі їх Україні, але, безумовно, це вимагатиме, я б сказав, більш широкого обговорення з урахуванням фінансових аспектів і всіх інших, тому рішення ще не прийнято", — заявив тоді Надь на спільній прес-конференції з міністром оборони Британії Беном Воллесом.

Винищувач МіГ-29 є радянською багатоцільовою розробкою четвертого покоління. Він призначений для знищення керованими ракетами і вогнем з бортової гармати всіх типів повітряних цілей в простих і складних метеоумовах, а також для ураження наземних цілей.

Як писала "ДС", Словаччина готова передати Україні гаубиці, які призначались для її армії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua