• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Смерть Горбачова: Міністр оборони Литви назвав президента СРСР злочинцем і пригадав жорстоке придушення протестів

Яку би ейфорію останній очільник Союзу Радянських Соціалістичних Республік Михайло Горбачов не викликав свого часу на Заході, він очолював злочинну партію і сам був злочинцем з точки зору демократії

Михайло Горбачов
Михайло Горбачов
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса в Facebook, передає "ДС".

На совісті Горбачова — жорстоке придушення мирних протесті у Литві, Грузії, Казахстані, Азербайджані та інших республіках СРСР, а розпад радянської імперії не його заслуга, а результат нестримного прагнення поневолених народів до свободи.

"Пам'ятаю, коли в 1982-1985 роках генсеків одного за іншим відключали від кисню, Михаїл Горбачов викликав ейфорію на Заході. Але він був лідером кримінальної партії, а її природу не зміниш навіть гласністю. А литовці та інші скористалися ситуацією для відновлення незалежності", — заявив міністр оборони Литви.

Країни, що відчули на собі поневолення Москвою, ніколи не мали ілюзій ані щодо природи СРСР, ані щодо будь-кого з очільників цієї диктатури. "Демократичний" Горбачов насправді був ворогом демократії. На його совісті — жорстоке придушення протестів у цілій низці міст.

"Він був злочинцем (з точки зору демократичної держави), який наказав жорстоко придушити мирні протестів у Вільнюсі, Тбілісі, Алмати, Баку та інших містах. Каяття не було. Такі спогади, хоча про мертвих говорять або добре, або ніяк. Ну, не цього разу. Єдиний плюс у тому, що він підписав капітуляцію Радянського союзу", — заявив Анушаускас.

Втім, навіть розпад СРСР, пише литовський політик — заслуга не Горбачова, а наслідок нестримного прагнення поневолених Москвою народів.

"Він закінчив холодну війну і зруйнував Берлінську стіну? Ні. Народи, які хотіли свободи, зробили це", – наголосив міністр оборони Литви.

Нагадаємо, Михайло Горбачов помер 30 серпня на 92-му році життя внаслідок тяжкої хвороби.

Він був Генеральним секретарем Комуністичної партії Радянського Союзу з 1985 до 1991 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua