• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

ЗМІ назвали ймовірну дату запуску "Північного потоку-2"

Поставки газу по магістральному газопроводу "Північний потік-2" можуть розпочатися 1 жовтня

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили неофіційні джерела видання Bloomberg, передає "ДС".

За словами джерел, "Газпром" націлений на прокачку газу по обох лініях подвійного газопроводу по дну Балтійського моря до 1 грудня.

У той же час, газопровід все ще потребує технічної сертифікації та страхування, що може бути важко через санкції США. Компанія-оператор газопроводу раніше подала заявку на отримання статусу незалежного оператора системи передачі до регулюючого органу Німеччини. І тому фактичні терміни початку експлуатації газопроводу будуть залежати від рішення німецького регулятора.

В "Газпромі" від коментарів відмовилися.

Як писала "ДС", під час візиту в США президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2). Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Нагадаємо, 21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2, опублікувавши спільну декларацію з певними обіцянками Україні.

Україна і Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками і партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи безпеки, пов'язаної з російським газопроводом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua