• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Кошти на допомогу Україні у Штатів закінчуються, - Держдеп

Більшість коштів, які США передбачили на військову допомогу Україні, вже використана і Конгрес має терміново затвердити нові видатки

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, повідомляє "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

При цьому він не уточнив, як довго США зможуть надавати Україні допомогу без відповідного рішення Конгресу.

"Хоча у нас ще залишилися повноваження щодо скорочення витрат, які ми можемо використати для продовження надання безпекової допомоги Україні в короткостроковій перспективі, і фактично у нас є ще один пакет скорочення найближчими днями, фінансування USAI було призупинено, фінансування FMF (Foreign Military Financing, допомога іноземним арміям — ред.) — припинено. Це програми, які дозволяють нам укладати контракти для України у довгостроковій перспективі, тому ми не зможемо це зробити без подальших дій із боку Конгресу", — сказав речник Держдепартаменту США.

Він зазначив, що у Білому домі розчаровані тим, що "попри тривалу і сильну двопартійну підтримку України, коли вона бореться із вторгненням Росії, тимчасова бюджетна резолюція, яку Конгрес ухвалив у суботу, не містить вкрай необхідної допомоги."

За словами Міллера, "переважна більшість в обох палатах Конгресу підтримує продовження надання допомоги Україні, оскільки це стосується не лише України".

"Йдеться про світ, у якому ми хочемо жити. Якщо ми дозволимо таким авторитарним діячам як президент Путін робити з іншими суверенними країнами все, що їм заманеться, весь Статут ООН зруйнується. І ми будемо жити у світі, де така агресія може статися будь-де та будь-коли," — сказав Міллер.

Представник Держдепу також наголосив, що призупинення допомоги Україні може бути набагато дорожчим і небезпечнішим для американського народу.

Як повідомляла "ДС", 30 вересня Палата представників Конгресу США затвердила бюджет на фінансування урядових органів на 45 днів. З документа було виключено статтю про надання допомоги Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua