• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

США готові направити флот в Чорне море через Росію

США готові направити в Чорне море кілька кораблів на знак підтримки України через агресивних дій Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило інформоване джерело в Міністерстві оборони США, передає "ДС" з посиланням на CNN.

За словами представника Пентагону, ВМС США запускають розвідувальні літаки в міжнародний повітряний простір над Чорним морем для спостереження за діяльністю ВМФ Росії і пересуваннями військ в окупованому Криму.

При цьому в США не вважають скупчення військ під кордоном з Україною спробою наступу, проте "готові відповісти", якщо ситуація кардинально зміниться.

За оцінками американських військових, Кремль веде підготовку до військових навчань. Розвідка США не повідомляє про наказ почати військові дії після завершення навчань.

Як повідомляла "ДС", головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки.

У Міністерстві оборони США висловили стурбованість у зв'язку з загостренням ситуації на Донбасі. Глава Пентагону Ллойд Остін в розмові з міністром оборони України Андрієм Тараном запевнив у підтримці України з боку США.

Німеччина і Франція стурбовані збільшенням порушень режиму припинення вогню на Донбасі і закликають до негайної деескалації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua