• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

США готуються постачати в Україну протикорабельні ракети, — ЗМІ

Адміністрація президента США розглядає можливість передачі Україні протикорабельних ракет, які дозволять зняти блокаду українських морських портів, яку влаштувала Росія

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли американські чиновники, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Три посадовці США та два джерела в Конгресі США заявили Reuters, що два типи потужних протикорабельних ракет, Harpoon виробництва Boeing, і Naval Strike Missile виробництва Kongsberg і Raytheon Technologies, активно розглядалися або для прямого постачання в Україну, або шляхом передачі від європейського союзника, який має ці ракети.

У квітні президент України Володимир Зеленський звернувся до Португалії із проханням надати українським військовим ракети Harpoon, які мають дальність стрільби майже до 300 км. Але є кілька проблем, які не дозволяють Україні отримати ракети.

По-перше, обмежена доступність платформ для запуску ракет Harpoon із берега. Це технічно складне рішення, оскільки це переважно ракети морського базування. Два американські чиновники заявили, що Сполучені Штати працюють над потенційними рішеннями, включаючи зняття пускової установки з американського корабля.

В оперативній зоні Чорного моря в даний час розташовано близько 20 кораблів ВМФ Росії, включаючи підводні човни, заявило раніше британське оборонне відомство.

За словами джерел, кілька країн будуть готові надіслати ракети Harpoon до України. Але ніхто не хоче бути першою чи єдиною країною, яка зробить це, побоюючись відповіді з боку Росії, якщо корабель буде втоплено ракетою з їхнього арсеналу.

Офіційний представник США сказав, що одна із країн зараз розглядає можливість першої поставити ракету Україні.

За словами чиновника, як тільки ця "добре озброєна" країна зобов'яжеться відправити ракети, інші можуть наслідувати її приклад.

З іншого боку, ракета Naval Strike Missile (NSM) може бути запущена з узбережжя України і має дальність 250 км. Крім того, для роботи з нею потрібно менше ніж 14 днів навчання.

Джерела повідомили, що NSM вважаються менш складними з погляду логістики, ніж ракет Harpoon, тому що союзники по НАТО могли б позичити Україні мобільні наземні пускові установки, які вони мають, а боєголовки є в Норвегії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua