• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

США можуть піти війною на країни, які переховують хакерів

США розглядають питання посилення тиску на країни за приховування кіберзлочинців, зокрема воно включений до порядку денного зустрічі президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна

Реклама на dsnews.ua

Представники федеральних властей США посилили тиск на компанії і держави, вимагаючи від них боротьби з кіберзлочинцями, повідомляє "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

За словами високопоставлених американських чиновників, президент Джо Байден розглядає всі варіанти, включаючи військову відповідь, в якості заходів протидії загрозі.

Так, міністр торгівлі США Джина Раймондо не уточнила, як можуть виглядати ці варіанти, зазначивши, однак, що це питання буде стояти на порядку денному зустрічі Байдена з Путіним. Зростаюча загроза кібератак спонукала адміністрацію Байдена зайняти більш агресивну позицію щодо Росії, яка, як вважається, переховує деяких злочинців.

Противники США мають можливість відключити всю енергосистему країни, заявила міністр енергетики Дженніфер Гренхолм, відзначивши тисячі атак на всі аспекти енергетичного сектора". За її словами, компанії мають попереджати федеральний уряд, коли вони піддаються атакам, і перестати платити зловмисникам.

"Ви не повинні платити викуп, тому що це тільки заохочує поганих хлопців", — сказала вона.

Міністр транспорту Піт Буттіджіч, зі свого боку заявив, що травнева атака на компанію Colonial Pipeline, яка привела до тимчасового дефіциту бензину, показала, що злом приватної компанії може мати загальнонаціональні наслідки.

Нагадаємо, компанія DarkSide стояла за атакою на американський трубопровід Colonial Pipeline 7 травня. Вона проникла в мережу Colonial і отримала майже 100 ГБ даних. Захопивши дані, хакери заблокували дані на деяких комп'ютерах і серверах, вимагаючи викупу. У разі невиплати хакери пригрозили витоком даних.

Тоді компанія повідомила, що перекрила трубопровід на дистанції майже 9 тисяч кілометрів, щоб стримати кібератаки. 14 травня трубопровід відновив роботу.

15 травня стало відомо, що хакерська група DarkSide, що атакувала американський трубопровід Colonial Pipeline, припинила свою діяльність через відключення серверів.

Хакери з угруповання DarkSide, пов'язаного з російським керівництвом, отримали від Colonial Pipeline як викуп $90 млн криптовалютою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua