• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

США припинять видавати відзнаки учасникам комерційних польотів в космос

Федеральне управління цивільної авіації США вирішило припинити свою програму "Крила астронавтів" і більше не нагороджуватиме учасників комерційних космічних польотів

Реклама на dsnews.ua

У FAA пояснили, що підтримку программу припиняють, зокрема, через те, що в космос запускають дуже багато людей, передає "ДС" із посиланням на Суспільне.

Замість нагрудних знаків усіх тепер відзначатимуть в онлайн-реєстрі. В управлінні зазначили, що це рішення не вплине на астронавтів NASA, оскільки вони одержують свої відзнаки від космічного агентства. До завершення програми FAA нагородить комерційними відзнаками астронавтів, які здійснили космічні подорожі в 2021 році. Серед них — мільярдери Джефф Безос і Річард Бренсон та актор Вільям Шетнер.

"Особи, які виконують кваліфікаційні рейси до кінця року, також мають право на отримання Wings", — повідомили в організації.

У FAA очікують, що промислова індустрія космічних польотів продовжуватиме зростати, а кількість людей, які відправляються космос, різко зросте в найближчі роки.

Програму "Крила астронавтів" започаткували у 2004 році з метою привертання уваги до польотів у космос. Загалом у межах цієї програми нагрудний знак отримали 30 людей.

20 липня у FAA оголосили про оновлення програми "Крила астронавта". Згідно з новими правилами, мільярдери Річард Бренсон та Джефф Безос, які першими здійснили туристичні польоти у космос, не могли бути визнані комерційними космонавтами у США.

Нагадаємо, 11 липня американський мільярдер та засновник компанії Virgin Galactic сер Річард Бренсон здійснив перший в історії туристичний космічний політ на власному кораблі.

Вже 20 липня 57-річний мільярдер, засновник онлайн-гіганта Amazon та космічної компанії Blue Origin Джеф Безос вирушив у космос на кораблі New Shepard разом із 82-річною льотчицею Уоллі Фанк, своїм рідним братом Марком та 18-річним студентом Олівером Деменом з Нідерландів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua