• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

США відправлять військові кораблі в Чорне море для стримування Росії, - ЗМІ

Сполучені Штати мають намір найближчим часом відправити військові кораблі в Чорне море з метою демонстрації підтримки України на тлі ескалації в регіоні з боку Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив американський телеканал CNN із посиланням на чиновника Пентагоні, інформує "ДС".

"Військово-морські сили США регулярно діють у Чорному морі, однак розгортання військових кораблів саме зараз буде чітким меседжем для Москви, що Сполучені Штати пильно стежать за ситуацією", — сказав представник оборонного відомства США.

За процедурою, передбаченою Конвенцією Монтре, США повинні повідомити Туреччину про свій намір увійти в Чорне море за 14 днів. Втім, наразі офіційно не повідомляється, чи була вже подана ця заявка.

За словами представника Пентагону, літаки американських ВМС продовжують розвідувальні польоти в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем для моніторингу російської військово-морської діяльності. Крім того, відстежується активність російських військ в окупованому Криму, пише Укрінформ.

При цьому зазначається, що у Вашингтоні не вважають зосередження російських військ на кордонах з Україною порядком, вишуканим для наступальних дій. "Однак у разі будь-яких змін ми будемо готові відповісти", — зауважив співрозмовник американського телеканалу.

Як писала "ДС", раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька днів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

США, а також країни НАТО неодноразово висловлювали чіткі заяви про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України на тлі загострення на Донбасі, а також посилення військової активності Росії у регіоні східної Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua