• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

США вперше опублікували схеми, за якими Росія може обходити обмеження цін на нафту

Сполучені Штати Америки вперше визнали, що Росія може обходити встановлене країнами Великої сімки (G7) обмеження цін на нафту

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів США, передає "ДС".

За даними відомства, російська нафта, яку експортують через тихоокеанські порти, такі як Козьміно, може торгуватися вище встановленого порогу $60 за барель і американські підприємства можуть несвідомо надавати заборонені послуги, пов'язані з її перевезеннями.

"Американські постачальники послуг можуть не знати, що надають послуги, пов’язані з російською нафтою, купленою вище максимальної ціни, оскільки особи, які не є громадянами США, залучені до експорту, надають неповну або фальшиву документацію або використовують інші методи омани", – йдеться в попередженні.

Мінфін описує дві основні схеми обходу санкцій:

  1. спуфінг, тобто маніпуляція даними AIS (автоматичної системи ідентифікації) за допомогою потужних передавачів, які спотворюють сигнали танкерів та перешкоджають точному визначенню місця розташування танкера;
  2. маніпуляція з документами, коли у ціну нафти без деталізації вносять додаткові витрати на фрахт, страхування, доставку, розмитнення.

Як писала "ДС", рекордний дефіцит російського держбюджету, який за перші місяці перевищив план на увесь 2023 рік, значною мірою пов’язаний із низькими цінами на нафту, яку експортує країна, а також фінансуванням низки програм авансом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua