• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Країни Балтії та Польща закривають в’їзд російським туристам

Країни Балтії та Польща з 19 вересня запроваджують жорсткі обмеження на в'їзд для громадян Росії з шенгенськими туристичними візами, незалежно у якій країні вони видані

Реклама на dsnews.ua

Про це прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас повідомила на прес-конференції членів уряду, передає "ДС" із посиланням на ERR.

"Разом із Латвією, Литвою та Польщею ми хочемо суттєво обмежити в'їзд громадян Росії, метою яких є туризм. Сьогодні ми разом із прем'єр-міністрами Латвії, Литви та Польщі зробимо заяву з цього приводу. Ми вже оцінили це як необхідне", — заявила прем'єр-міністр Кая Каллас.

Естонська прем'єрка виділила питання безпеки як одну з причин введення обмежень на в'їзд, оскільки її країна не може контролювати всіх, хто прибуває. Вона зауважила, що обмеження повинні передбачати винятки для тих, хто відвідує членів сім'ї, дисидентів та власників посвідок на проживання.

Каллас також зазначила, що оскільки авіасполучення було призупинено через введені проти Росії санкції, на прикордонні з Росією країни лягло дуже велике навантаження. 

Глава МЗС Естонії повідомив, що балтійська країна закриє в’їзд для російських туристів з 19 вересня.

"Естонія має політичну волю, яку ми реалізуємо у правовому полі. У ніч з 18 на 19 вересня почне діяти заборона на в'їзд до Естонії через шенгенський зовнішній кордон для громадян РФ, незалежно від того, яка країна видала шенгенську візу", – сказав міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу.

Як писала "ДС," міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Європейський Союз має заборонити в'їзд російським туристам і одночасно створити спеціальну програму для російських солдатів, які складуть зброю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua