• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Країни ЄС офіційно обурилася заявою Макрона, який зажадав "гарантій безпеки" для РФ, - ЗМІ

Заява президента Франції Емманюеля Макрона про "гарантії безпеки" для Росії викликала обурення у низки країн зі східного флангу Євросоюзу

Емманюель Макрон
Емманюель Макрон
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

За даними агенства, група держав офіційно висловила невдоволення та пояснила Франції свою позицію щодо слів Еммануеля Макрона про те, що Заходу варто подумати, як задовольнити потребу Росії в "гарантіях безпеки", якщо Путін погодиться на переговори про припинення війни в Україні.

Головуюча у Раді ЄС Чехія допомогла офіційно оформити цей демарш, до якого приєдналися держави Балтії, Польща та Словаччина, можливо і Чехія, зазначили в агенстві.

У Reuters, із посиланням на трьох дипломатів, стверджують, що Чехія минулого тижня передала європейським столицям проєкт демаршу. У документі нібито йшлося про те, що усі попередні дії РФ стосовно європейської безпекової архітектури мали на меті розколоти й ослабити Європу.

У ньому також нагадали, як розвивався діалог з Кремлем щодо питань безпеки, починаючи з акту про співпрацю Росії і НАТО 1997 року і до обговорень, які Москва ініціювала перед відкритим нападом на Україну, наприкінці 2021 року.

Фіналізований документ Чехія та представники ще кількох країн-членів у понеділок передали до МЗС Франції, додали у ЗМІ.

Як повідомляла "ДС", президент Франції Еммануель Макрон заявив, що майбутня архітектура безпеки Європи має включати і окремі гарантії безпеки для Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua