• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Суд Молдови відмовив в екстрадиції колишнього судді Чауса

У вівторок, 14 вересня, суд Кишинева (Молдова) відмовив в екстрадиції в Україну колишнього судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив молдавський адвокат колишнього українського судді Юліан Балан, який був присутній на засіданні, передає "ДС" з посиланням на "Країну".

"Суд першої інстанції міста Кишинева відхилив клопотання генеральної прокуратури Республіки Молдова щодо екстрадиції пана Чауса. Тому що він вже знаходиться в Україні", — розповів Балан.

При цьому він уточнив, що таке рішення суду Кишинева виявилося несподіванкою.

"Ні, це не було очікувано. Від прокуратури було клопотання про перенесення засідання, поки не з'ясується офіційно, де знаходиться пан Чаус. І з боку захисту теж було багато клопотань, які були відхилені", — сказав Юліан Балан. Додавши, що сьогоднішнє рішення може бути опротестоване протягом 10 днів.

У свою чергу, український адвокат Чауса Ростислав Кравець вважає, що відмова в екстрадиції виправдана.

"У екстрадиції відмовлено. Хоча всі очікували, що молдавський суд прийме протилежне рішення. Але, мабуть, відмовили в зв'язку з тим, що Чаус вже знаходиться в Україні. Тобто немає предмета спору. При цьому суд може встановити, що в Україні йому загрожує небезпека і він потребує захисту, який зараз і надає СБУ. Бажано отримати повний текст рішення суду і потім вже коментувати його по суті», — повідомив Кравець.

Як повідомляла "ДС", колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус, якого в квітні 2021 року вкрали в Молдові невідомі, був знайдений 30 липня в Вінницькій області.

3 серпня детективи НАБУ затримали колишнього суддю Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса в лікарні "Феофанія". Микола Чаус має статуси підозрюваного в справі НАБУ про корупцію і потерпілого — у справі про викрадення.

Вищий антикорупційний суд на засіданні 4 серпня обрав колишньому судді запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Згодом справу про його викрадення направили в суд Молдови.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua