• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Талібан атакує три ключові міста Афганістану: йдуть бої

Бойовики "Талібану" намагаються захопити три ключові міста на півдні та заході Афганістану, зокрема друге за розміром місто країни – Кандагар. Тривають бої

Реклама на dsnews.ua

Сили "Талібану", за численними повідомленнями, увійшли до передмість трьох великих міст Герат, Лашкаргах і Кандагар, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Таліби швидко просунулися у різних регіонах Афганістану після оголошення виведення всіх іноземних військ, і перш за все американської армії, до вересня.

Однак доля саме згаданих трьох міст може бути критичною для всієї країни з огляду на можливу гуманітарну кризу та здатність урядових військ утримувати свої позиції тут.

Ісламісти вже захопили, як вважається, близько половини території Афганістану, включно з прибутковими прикордонними районами біля Ірану та Пакистану.

Один з депутатів у Кандагарі Гюль Ахмад Камін розповів, що зараз є серйозний ризик захоплення міста талібами.

Кандагар вже залишили десятки тисяч людей, й гуманітарна ситуація тут дуже загрозлива.

За словами Каміна, становище погіршується з кожною годиною – на вулицях передмістя йдуть найважчі за останні 20 років бої.

Афганський політик додав, що таліби розглядають Кандагар як свій головний центр і планують знову зробити його своєю столицею – принаймні тимчасово.

Якщо місто впаде, то кілька сусідніх провінцій так само перейдуть під контроль Талібану, попередив Камін.

За його оцінками, таліби підходять до Кандагара з кількох сторін. А через щільність цивільної забудови урядові війська не зможуть використовувати важку артилерію, коли бойовики будуть діяти вже у самому місті.

Нагадаємо, 25 квітня США почали виведення своїх військ з Афганістану. Виведення військ має завершитись до 11 вересня 2021 року — 20-ої річниці терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан.

Після того як США з союзниками почали виводити війська з країни, радикальний ісламістський рух Талібан розпочав наступ на території Афганістану.

10 липня представники радикального руху Талібан, забороненого в ЄС та Росії, провели пресконференцію у Москві і заявили, що контролюють 85% території Афганістану після виводу звідти військ США.

Розвідка США повідомляла, що уряд Афганістану може зазнати поразки від руху Талібан через півроку-рік після того, як армія США покине країну.

Сполучені Штати Америки та Європейський Союз закликали "Талібан" зменшити насильство і захистити цивільне населення Афганістану. Нещодавно понад 15 закордонних дипломатичних представництв в Афганістані звернулися до руху "Талібан" із закликом припинити наступальні операції.

Вчора повідомлялось, що в Афганістані бойовики терористичної організації "Талібан" захопили майже всю провінцію Герат. Урядові війська контролюють тільки один з 17 повітів провінції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua