• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Талібан" взяв останнє ключове афганське місто: попереду лише Кабул

Бойовики "Талібану" без бою взяли ключове місто на сході Афганістану Джелалабад. Таліби здобули усі великі ключові міста Афганістану, крім столиці Кабула

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив афганський чиновник з Джелалабада, передає "ДС" з посиланням на Reuters та AFP.

За наявною інформацією, наразі в Джелалабаді нема зіткнень, тому що губернатор здався талібам. За його словами, здатися талібам було єдиним способом врятувати життя мирних жителів.

Як пише Reuters, "падіння останнього великого міста за межами столиці убезпечило для повстанців дороги, що зʼєднують Афганістан і Пакистан, сказав один західний чиновник".

Як зазначається, фактично столиця країни Кабул залишилася останнім великим містом, що знаходиться під контролем афганського уряду.

Нагадаємо, радикальний ісламістський рух "Талібан" почав наступ на території Афганістану після того, як 25 квітня з країни почали виведення своїх військ США та їхні союзники.

За останні дні "Талібан" здобув майже усі ключові міста Афганістану: 12 серпня узяв під контроль Кандагар — друге за величиною місто країни, 13 серпня здобув ще чотири столиці афганських провінцій, а 14 серпня – столицю провінції Балх Мазарі-Шаріф, четверте за величиною місто Афганістану та головний торгово-транспортний вузол на півночі країни.

"Талібан" контролює понад дві третини країни і прямує до столиці Кабула. Згідно з останніми оцінками військової розвідки США, Кабул може опинитися під натиском повстанців протягом 30 днів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua