• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Таліби в Афганістані взяли під контроль першу столицю провінції

В Афганістані бойовики терористичної організації "Талібан" захопили місто Зарандж — столицю провінції Німроз на південному заході країни

Таліби, ілюстративне фото
Таліби, ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За даними інформагентства TOLOnews, таліби захопили будівлю адміністрації провінції, штаб-квартиру поліції і низку інших органів державного управління, передає "ДС".

Причому більша частина міста перейшла під контроль бойовиків практично без бою.

Незадовго до наступу "Талібану" урядові війська відійшли для захисту Лашкаргаха — столиці сусідньої провінції Гільменд.

Агентство пише, що перед штурмом Заранджу бойовики дозволили місцевим чиновникам разом з сімʼями перейти розташований поруч кордон з Іраном.

У провінції Німроз таліби контролюють три з пʼяти округів. Бойовики кілька разів намагалися взяти Зарандж, але безуспішно.

Зарандж став першою столицею провінції з 2016 року, яку захопили таліби. Тоді вони змогли взяти під контроль місто Кундуз на півночі Афганістану.

Таліби продовжують наступ у кількох провінціях. Бої йдуть в Гераті на заході і Лашкарахі на півдні, а також у Шібаргані — столиці провінції Джаузджан.

Нагадаємо, 25 квітня США почали виведення своїх військ з Афганістану. Виведення військ має завершитись до 11 вересня 2021 року — 20-ої річниці терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан.

Після того як США з союзниками почали виводити війська з країни, радикальний ісламістський рух Талібан розпочав наступ на території Афганістану.

10 липня представники радикального руху Талібан, забороненого в ЄС та Росії, провели пресконференцію у Москві і заявили, що контролюють 85% території Афганістану після виводу звідти військ США.

Розвідка США повідомляла, що уряд Афганістану може зазнати поразки від руху Талібан через півроку-рік після того, як армія США покине країну.

Сполучені Штати Америки та Європейський Союз закликали "Талібан" зменшити насильство і захистити цивільне населення Афганістану. Нещодавно понад 15 закордонних дипломатичних представництв в Афганістані звернулися до руху "Талібан" із закликом припинити наступальні операції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua