• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

"Тоталітарна ідеологія": голова ОБСЄ дав оцінку "русскому міру"

Ідеологія "русского міра" є тоталітарною та нелюдською і не може здобути перемогу у війні проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі, голова ОБСЄ Збігнєв Рау під час відкриття у Варшаві двотижневої конференції ОБСЄ щодо реалізації заходів по дотриманню прав людини, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

Як підкреслив Рау, жорстока і нічим не обґрунтована агресія Росії проти України підірвала поняття мирного співіснування держав у європейському регіоні. Він наголосив, що Росія порушує міжнародне гуманітарне право, права людини, і це призвело до найбільшої гуманітарної кризи в Європі від завершення Другої світової війни.

"Буча, Маріуполь, Ізюм свідчать про сліди страшних злочинів. Це злочини, пов’язані із застосуванням катувань, ґвалтувань, вбивств людей, які перебували у своїх будинках, на вулицях міст своєї країни. Те, що називається фільтраційними таборами – це місця, де порушуються права людини. Ми повинні пам’ятати про це і розповідати про ці злочини", – заявив Рау.

Він переконаний, що порушення прав людини, вбивства, які вчиняють представники армії однієї з держав-членів ОБСЄ проти населення іншої, означають, що така країна не може бути серед цивілізованих держав.

Глава ОБСЄ зазначив, що така неповага до свободи людини, свободи власного вибору, який зараз демонструє Росія, є "основним принципом тоталітарного режиму".

"Тоталітарна ідеологія – це те, що мається на увазі, коли ми говоримо про "русскій мір". Послідовники "русского міра", хочу вам сказати: ваш "мір" нелюдський і жорстокий. Жодна політична акція не призведе до того, що ми погодимося з цими підходами. Ми не хочемо, щоб цей "мір" переміг, Україна цього також не хоче. За злочини, які ви скоїли, ви відповідатимете", — наголосив голова польської дипломатії.

Як повідомляла "ДС", у проміжному звіті ОБСЄ станом на кінець червня зазначено, що дії російських військових на території України можна прирівняти до військових злочинів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua