• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Туреччина закупила вугілля з тимчасово окупованих регіонів України, — ЗМІ

Цього року вугілля, видобуте на окупованих Росією територіях України, було експортовано до Туреччини, яка є членом НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє агентство Reuters, передає "ДС".

За даними російської митниці, у період із лютого по липень 2023 року до Туреччини прибуло близько 160 тисяч тонн вугілля з окупованих Донецької та Луганської областей. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили агентству Reuters, що протягом цього періоду вони постачали вугілля з двох регіонів до Туреччини.

На відміну від США та Євросоюзу, Туреччина не обмежувала торгівлю з Росією чи територіями України, контрольованими Москвою.

З того часу, як Москва розпочала вторгнення у лютому 2022 року, Туреччина — член НАТО, який підтримує зусилля Києва щодо відсічі Росії — неодноразово заявляла, що визнає територіальну цілісність України. Анкара відіграла ключову роль у посередництві угоди між країнами, що воюють, яка дозволяла експорт українського зерна через Чорне море.

Дані постачальника комерційних торгових даних, отримані агентством Reuters, показали, що вугілля щонайменше від 10 виробників надходило в Туреччину в період із лютого до липня. За даними статистики, Туреччина була найбільшим експортним напрямом вугілля з окупованих регіонів, на її частку припало 95% постачань за цей період.

Продавці вугілля зареєстровані в Росії та на окупованих українських територіях — про це йдеться у базі даних російських компаній "Спарк".

За даними митниці, покупцями стали компанії, зареєстровані в Гонконгу, ОАЕ та офшорних юрисдикціях, включаючи Беліз та Британські Віргінські острови. У списку не було турецьких компаній. Reuters не вдалося знайти контакти покупців та встановити, хто був кінцевим бенефіціаром.

Дані показують, що частина вугілля йшла через південноросійське портове місто Ростов, а частина через чорноморський порт Новоросійськ, які мають залізничне сполучення з Донецьком і Луганськом.

Санкції США, запроваджені 21 лютого 2022 року, за три дні до вторгнення Росії в Україну, забороняють імпорт чи експорт США з "ДНР" та "ЛНР". Двома днями пізніше Європейський Союз оголосив про заходи, включаючи заборону імпорту товарів із двох регіонів. Але Туреччині таких обмежень немає. Сполучені Штати запровадили санкції проти компаній, зокрема з Туреччини, які, за їхніми словами, підтримують Москву у її війні проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua