• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Турецька зрада? Ердоган пообіцяв Путіну частково сплачувати за російський газ у рублях

Президент РФ Володимир Путін та турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган на переговорах у Сочі в п’ятницю, 5 серпня, домовилися про перехід на часткову оплату російського газу в рублях

Реджеп Таїп Ердоган і  Володимир Путін
Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це журналістам повідомив віцепрем'єр Росії Олександр Новак, передає "ДС" із посиланням на РБК.

"Ми переходимо поступово на оплату в національній валюті, частина поставок вже оплачуватиметься в російських рублях. Це справді новий етап, який відкриває нові можливості, у тому числі для розвитку наших грошово-фінансових відносин", – розповів Новак журналістам.

Він заявив, що під час переговорів були досягнуті "дуже важливі рішення, які виводять наші економічні відносини на новий рівень". Зокрема Новак анонсував "домовленості" у фінансовій та банківській сфері.

Крім того, Путін з Ердоганом, за словами російського віцепрем’єр-міністра, "детально обговорили будівництво АЕС "Аккую" і "Турецький потік".

Як раніше повідомляв The Washington Post, на переговорах у Сочі в п’ятницю Путін мав просити Ердогана допомогти обійти санкції Заходу в енергетичному й фінансовому секторах.

За даними видання, Росія попрохала Туреччину дозволити їй купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах і резервуарах – це може дозволити Москві приховати походження нафти після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС.

Росія також вимагає, щоб кілька державних турецьких банків відкрили кореспондентські рахунки для найбільших російських банків і щоб російським промисловим виробникам було дозволено працювати поза меж вільних економічних зон у Туреччині.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua