• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

У Білорусі фільм про багатства Лукашенка визнаний "екстремістським"

Міністерство інформації Білорусі внесло фільм-розслідування "Лукашенко. Золоте дно", який розміщений в відеохостингу YouTube, до переліку "екстремістських матеріалів"

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства інформації Білорусі, пере6дает "ДС".

Фільм був визнаний екстремістським рішенням суду Центрального району Мінська 10 червня 2021 року. Розслідування опубліковано на YouTube-каналі Nexta 8 березня 2021 року. Зараз у нього більш 6,5 млн переглядів.

Як повідомляла "ДС", опозиційні журналісти розповіли у фільмі "Лукашенко. Золоте дно" про резиденції Лукашенка — як офіційні, так і "подаровані" близькими бізнесменами. Також описаний автопарк, який він використовує, з автомобілями за сотні тисяч і навіть мільйони доларів. Окремий фрагмент фільму стосується авіатранспорту — кілька літаків і вертоліт, на яких Лукашенко минулого року літав над Мінськом, що був охоплений протестами.

За словами авторів стрічки, з 2014 року Євросоюз виділив білоруській владі 4 млрд євро, значна частина яких пішла на особисті потреби Лукашенка.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що інформація, наведена у фільмі "Лукашенко. Золоте дно", є недостовірною.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua