• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У Чехії придумали, як обмежити росіянам в'їзд до Євросоюзу

Влада Чехії, яка головує в Євросоюзі, розробила рішення, що дозволяє суттєво обмежити в'їзд громадян Росії до ЄС

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Рішення обговорюватиметься на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у серпні у Празі, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Так, Чехія має намір запропонувати зупинення дії угод про спрощений візовий режим з Росією та Білоруссю. Якщо це рішення буде прийнято, то візовий збір збільшиться з 35 до 80 євро, зросте термін розгляду візових заяв та розшириться перелік документів, необхідних для їх подання.

Проте на ухвалення офіційного рішення, якщо воно буде погоджено на зустрічі, піде кілька тижнів.

Нагадаємо, Чехія, Литва, Естонія, Латвія та Польща припинили видачу деяких видів віз для громадян Росії.

Як писала "ДС", Естонія закриває кордон для громадян Росії із шенгенськими візами, виданими республікою раніше. Прем'єр Естонії Кая Каллас закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС.

Глава МЗС Литви Габрієлюс Ландсбергіс закликав Євросоюз скасувати дію довгострокових шенгенських віз, виданих країнами ЄС росіянам. Такий захід має діяти принаймні до закінчення війни в Україні.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що з вересня Фінляндія прийматиме лише 10% візових заявок від російських туристів.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц проти того, щоб громадянам РФ забороняли в'їзд до країн-членів Європейського Союзу. За його словами, не варто карати всіх росіян, адже це – "війна Путіна".

США не підтримують заборону на видачу віз усім росіянам. Проти візових заборон виступає Угорщина.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua