• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Литва закликала припинити дію довгострокових віз росіян до закінчення війни

Країни Євросоюзу мають скасувати дію довгострокових шенгенських віз, виданих країнами ЄС росіянам. Такий захід має діяти принаймні до закінчення війни в Україні

Габріелюс Ландсбергіс
Габріелюс Ландсбергіс
Реклама на dsnews.ua

Про це глава МЗС Литви Габрієлюс Ландсбергіс написав у колонці для Politico, передає "ДС".

"Естонія, Латвія та Литва не бажають приймати гостей з Росії, які здебільшого підтримують путінську війну — принаймні до остаточної перемоги України. І ця суперечність згодом може призвести до розколу між країнами, які продовжують видавати туристичні візи, і вже припинили це робити", — наголосив міністр.

Ландсбергіс зазначив, що росіянам уже видано велику кількість багаторазових віз терміном дії від трьох років та більше. Це означає, що навіть без видачі нових віз значній кількості туристів все одно буде надано можливість насолоджуватися європейським способом життя, яким, на думку влади Росії та Білорусі, слід нехтувати і навіть боротися з ним.

"Ми повинні знайти спільне та ефективне рішення, щоб зробити заборону на видачу віз максимально ефективною. І вона повинна включати чітке "ні" російським і білоруським туристам, яке набуде чинності негайно; прийом тих, хто шукає притулку, а не європейського відпочинку", — зазначив Ландсбергіс.

Як писала "ДС", Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозиції для Євросоюзу щодо припинення видачі шенгенських віз громадянам Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua