• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Держдепі США назвали можливі терміни запуску "Північного потоку-2"

Сертифікація російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" Європейською Комісією та регуляторами Німеччини може завершитися в березні 2022 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в коментарі Reuters старший радник Державного департаменту США Амос Хохштейн, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, якщо Росія заявляє, що може швидко збільшити поставки газу в Європу через "Північний потік-2", то вона має зробити це зараз через існуючі маршрути.

"Ви не можете мати і те, і інше", — сказав Хохштейн.

Він також підкреслив, що президент Росії Володимир Путін наближається до того, щоб використовувати газ як політичну зброю.

"Якщо у Росії дійсно є газ для поставок, а вона вважає за краще не робити цього, і це станеться тільки в тому випадку, якщо Європа погодиться з іншими вимогами, які абсолютно не пов'язані", — додав представник Держдепу.

При цьому Хохштейн зазначив, що США не змінили негативного ставлення до "Північного потоку-2", але перейшли від спроб протидіяти будівництву газопроводу до нівелювання негативних наслідків його введення в експлуатацію.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія відправляє в Європу стільки газу, скільки просять партнери. Однак, за його словами, збільшувати транзит через Україну "небезпечно", так як нібито "знос труби там становить 80%" і вона може "лопнути".

Оператор ГТС України спростував заяви Путіна про "зношеність" українського газопроводу.

Потім Путін заявив, що "Північний потік-2" є більш екологічним, ніж ГТС України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua