• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Фінляндії заявили, що банди в Європі використовують зброю з України

У низці країн Європи у злочинних угруповань було виявлено деякі зразки зброї, які раніше були передані Україні в рамках військової допомоги

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив старший детектив Національного бюро розслідувань Фінляндії (NBI) Крістер Альгрен в інтерв'ю виданню Yle, повідомляє "ДС".

"Зброя, що поставляється (різними країнами) в Україну, також була знайдена у Швеції, Данії та Нідерландах", — сказав він.

Зокрема, за його словами, вже існують маршрути та контакти для незаконного обігу зброї з України до Фінляндії.

"Три найбільші у світі мотоциклетні банди, які є частиною великих міжнародних організацій, діють у Фінляндії. Одним з них є "Бандидос", у якого є підрозділ у кожному великому українському місті", — сказав Альгрен.

Після війни у Югославії балканські країни займалися незаконним обігом зброї.

"Україна отримала великий обсяг зброї, і це добре, але ми матимемо справу з цією зброєю протягом десятиліть і платитимемо ціну тут", — сказав Альгрен.

"Ми бачили ознаки того, що ця зброя вже потрапляє до Фінляндії", — зазначив він.

NBI не оприлюднив докладнішу інформацію про зброю, незаконний обіг до Фінляндії, заявивши, що розслідування тривають.

Міжнародні ЗМІ повідомили, що європейське правоохоронне агентство Європолу очікує, що злочинні угруповання ховатимуть зброю у прикордонних районах. Минулого літа Європол випустив попередження про те, що поширення вогнепальної зброї та вибухових речовин в Україні може призвести до збільшення обігу вогнепальної зброї та боєприпасів до ЄС через встановлені маршрути контрабанди чи онлайн-платформи.

Як повідомляла "ДС", посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен каже, що не чула, щоб її країна висувала Україні вимоги щодо використання німецького озброєння для контрнаступу на такі окуповані території як Крим.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua