• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Кремлі назвали число жителів ОРДЛО, хто проголосував на виборах до Держдуми

У виборах до Державної Думи Росії взяли участь понад 150 тисяч жителів окупованих районів Донбасу, які мають російське громадянство

РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Голова комісії Ради з прав людини з міжнародного співробітництва в галузі прав людини Кирило Вишинський, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Зрозуміло, що якісь цифри можна називати тільки приблизно в силу того, що якась частина людей, що живуть в "ДНР" і "ЛНР" і отримали паспорти (РФ), раніше вже мала реєстрацію на території РФ і брала участь у виборах, маючи можливість голосувати не лише за федеральні партійні списки, а й за місцевих кандидатів. Але ось по тій інформації, яку надає ЦВК, її можна отримати емпіричним шляхом... На 15:45 проголосувало більше 150 тис. чоловік. Повторюся, ця цифра дуже приблизна, показує, як дистанційно голосував Донбас", — сказав він.

Вишинський зазначив, що голосування громадян РФ на Донбасі стало наймасштабнішим за кордоном.

"Там величезна кількість людей — понад 650 тис. Вже є громадянами РФ, отримали паспорти. Для них це буде перша реальна можливість реалізувати своє громадянське право на участь у виборах", — сказав він.

Крім того, як зазначив член РПЛ, жителі Донбасу могли проголосувати на 15 виборчих дільницях в Ростовській області.

"Потік величезний. Більше 1,4 тис. рейсів — приблизно 800 з "ДНР" і 600 з "ЛНР" було організовано протягом трьох днів, щоб люди могли приїхати і особисто проголосувати", — сказав він.

Вибори до Держдуми восьмого скликання проходять протягом трьох днів — 17, 18 і 19 вересня.

Як повідомляла "ДС", 8 вересня Верховна Рада підтримала постанову про звернення до міжнародних організацій із закликом не визнавати вибори до Державної думи РФ, які Росія проводить в окупованих Криму і Севастополі.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що жителів ОРДЛО змушують брати участь у виборах до Держдуми РФ, а в разі відмови — погрожують штрафами і звільненнями.

Прессекретар президента Сергій Никифоров підкреслив, що вибори до Держдуми на Донбасі будуть юридично нікчемними. Однак місцеві жителі можуть прийняти в них участь.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна введе санкції проти організаторів виборів до Держдуми Росії в окупованому Криму і окремих районах Донбасу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua