• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Нідерландах оприлюднили подробиці перших годин після катастрофи МН17

У Нідерландах журналісти опублікували нові переговори терористів від 17 липня 2014 року, з яких стає ясно, що російські терористи протягом декількох годин після катастрофи лайнера МН17 «Малазійських авіаліній» думали, що збили український літак

Реклама на dsnews.ua

Записи переговорів журналістам надали українські спецслужби, передає "ДС" з посиланням на "Новости Донбасса".

Як випливає із записів розмов, в день авіакатастрофи 17 липня Дубинський повідомив, що має прямий контакт з російським керівництвом. За даними журналістів, його командир, так званий "міністр оборони" ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) дійсно в той час вів переговори з російською стороною «на вищому рівні».

На записах розмови підозрюваних Олега Пулатова і Дубинського чутно, як в день катастрофи лайнера, Дубинський говорить про ракетну установку «Бук»: за його словами, зброя була необхідна для відбиття атак винищувачів ЗСУ в районі міста Маринівка.

Приблизно через півгодини після аварії Boeing в небі над Донбасом Дубинський, як випливає з прослуховувань, дізнався, що вони нібито збили український винищувач. Йому треба було майже дві години для того, щоб з'ясувати, що в цей же час був збитий пасажирський літак. Дубинський вимагав роз'яснень. Його товариші по службі відповіли, що Boeing був збитий українським військовим літаком, після цього бойовики нібито збили український винищувач.

Цю версію неодноразово озвучували після катастрофи російські медіа, а потім вона лягла в основу позиції Міноборони Росії.

Рада безпеки Нідерландів стверджує, що поблизу рейсу MH17 не було інших літаків.

Нагадаємо, 15 жовтня 2020 року Росія вийшла з консультаційної групи з розслідування авіакатастрофи MH17.

Пізніше в Нідерландах заявили, що шкодують про рішення російської влади про вихід з консультаційної групи МН17.

У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вихід РФ з консультаційної групи є красномовним свідченням страху Росії перед правдою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua