• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Нідерландів фармацевти нарікають на небувалий дефіцит ліків: у чому причина

У Нідерландах фармацевти заявили про рекордну нестачу ліків — торік з ринку зникли близько 10% препаратів

Дефіцит ліків у Нідерландах
У Нідерландів фармацевти нарікають на небувалий дефіцит ліків
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС",

За даними Нідерландської королівської асоціації фармацевтів, дефіцит лікарських препаратів у країні "зріс до рекордного рівня у 2022 році".

Минулоріч зафіксували 1514 випадків нестачі ліків — проти 1007 у 2021-му. Близько 10% медикаментів взагалі зникли з ринку.

З 1 січня 2023 року в Нідерландах набуло чинності правило, що зобов’язує оптовиків і власників реєстраційних посвідчень підтримувати достатній запас ліків на випадок надзвичайної ситуації. Фармацевти вважають, що цей захід потенційно може знизити проблему дефіциту.

За даними RTLnieuws, проблеми з постачанням медикаментів спричинені закриттям найбільшої нідерландської фармацевтичної компанії InnoGenerics. Вона виробляла, зокрема, препарати проти серцево-судинних захворювань, діабету, епілепсії, а також антидепресанти, антибіотики, знеболювальні засоби.

Видання зазначає, що решта фармацевтичних компаній Нідерландів не можуть розв'язати проблему браку ліків, бо не мають вільних потужностей.

InnoGenerics подала заяву про банкрутство 13 грудня. Остаточно виробництво зупиняється 17 січня 2023 року. Згодом обладнання компанії буде виставлено на продаж.

Як писала "ДС", у Росії через запровадження міжнародних санкцій за повномасштабне вторгнення в Україну почався дефіцит якісних ліків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua