• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Орбана відповіли Києву на "помсту" і обіцяли не пустити Україну в НАТО

Україна не має права втручатися в енергетичну політику інших держав, особливо з огляду на "помсту" з прийняттям закону про освіту, який нібито обмежує використання угорцями в Закарпатській області угорської мови

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив виданню Magyar Nemzet глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Помста України відбулася задовго до наших газових домовленостей з росіянами, тоді, коли Україна грубо обмежила використання рідної мови угорців на Закарпатті шляхом внесення змін до закону про освіту, саме тому Угорщині слід продовжувати блокувати її шлях до НАТО", — сказав Гуйяш.

На його думку, не піддається розумінню той факт, що інша країна хоче брати участь в енергетичній політиці суверенної країни.

Україна не має до цього жодного відношення, сказав Гуйяш.

Він додав, що йому вкрай неприємно, що "сусідня держава в кінцевому підсумку не може оцінити серію жестів, зроблених Угорщиною, незважаючи на нинішні серйозні суперечки".

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" територією України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua