• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

У Росії обіцяють випустити іноземні судна з Маріуполя

Росія заявляє про плани відкрити 25 травня так званий "гуманітарний коридор" для безпечного виходу іноземних суден із порту Маріуполя у напрямку Чорного моря.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив начальник Національного центру управління обороною РФ Михайло Мізінцев, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс".

"Для безпечного виходу іноземних суден з порту Маріуполь з 08:00 25 травня організується гуманітарний коридор довжиною 115 миль та шириною 2 милі у напрямку Чорного моря", — повідомив він.

"Силами Військово-морського флоту Росії усунуто мінну небезпеку в акваторії порту Маріуполь, виконуються заходи щодо відновлення портової інфраструктури", — стверджує Мізінцев.

За його словами, "у шести портах – Херсон, Миколаїв, Чорноморськ, Очаков, Одеса та Південний – залишаються заблокованими 70 іноземних суден із 16 держав".

Він повідомив, що Збройні сили Росії на чорноморському узбережжі нібито щодня з 08:00 до 19:00 по Москві відкривають "гуманітарний коридор" завдовжки 80 миль та шириною 3 милі.

Водночас Мізинцев заявив, що Україна нібито погрожує кораблям обстрілами.

Як повідомляла "ДС", раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що ООН та провідні країни мають забезпечити безпечний коридор у заблокованому росіянами Чорному морі, щоб розблокувати щомісячний експорт з українських портів 10 млн тонн продовольства, переважно зернових.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua