• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У Росії погрожують Литві війною через "блокаду" Калінінграду

"Блокада" Калінінградської області може призвести до збройного конфлікту з Росією

Прапор Литви
Прапор Литви
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Володимир Джабаров, передає "ДС" із посиланням на російський "Интерфакс".

"Якщо це (блокада) відбудеться, то справа може дійти до збройного конфлікту. І треба говорити правду в обличчя. Згідно з 4-ю статтею нашої Конституції, російська держава зобов'язана захищати свою територію та забезпечувати свою безпеку. Якщо ми відчуємо, що ця безпека порушується і загрожує нам втратою території, то, звичайно, ми підемо на крайні заходи, і нас нічого не зупинить", – сказав Джабаров російському телебаченню.

Він сказав, що в НАТО "все-таки про це замислюються", і заявив, що Литва своїм рішенням обмежити транзит до Калініградської області РФ діяла "за вказівкою двох країн – Великої Британії насамперед і Сполучених Штатів Америки, тому що дуже їм хотілося б, щоб Росія вплуталася в якийсь конфлікт".

Зазначимо, Литва обмежила транзит сталі та чорних металів до Калінінградської області, посилаючись на роз'яснення ЄС. Москва заявила, що транзитні обмеження порушують міжнародні угоди і пригрозила відповіддю.

Нагадаємо, раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з господарем Кремля Володимиром Путіним сказав, що блокада транзиту деяких товарів до Калінінграда "схоже на оголошення війни".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua